Jak znaleźć inspiracje i co z nią robić?

inspireUważam, że inspiracji nie można znaleźć. Wszystkie techniki, które poznajecie na mojej stronie, pomagają nam otworzyć się na inspirację. Tak naprawdę to inspiracja znajduje nas.

Nie mówię tu o motywacji. Motywacja wydaje się być podstawą życia. Jeśli będziemy głodni, to będziemy zmotywowani, by nakarmić siebie. Jeśli jest coś, czego chcemy i nie stać nas na to, będziemy zmotywowani, by znaleźć potrzebne pieniądze.

Inspiracja natomiast jest czymś znacznie wznioślejszym. Patrząc na znaczenie tego słowa w języku angielskim, inspiracja pochodzi od słowa inspire. W wolnym tłumaczeniu można to rozumieć jako być w duchu, mieć w sobie ducha. Jednak nie chodzi tu o duchy znane nam z bajek czy filmów.

W tym przypadku chodzi o powietrze, oddech. Inspiracja jest tym, co jest wdychane przez nas. Jest energię, które nas otacza. Inspiracja nie zwraca uwagi na nasze poglądy, wierzenia czy ilość pieniędzy na koncie.

Czy każdy może zanurzyć się w inspiracji?

Tak, każdy. Nie ma to nic wspólnego z uzyskania oświeceniem, gdzie trzeba medytować latami, by osiągnąć ten stan.

Inspiracja potrzebuje jedynie otwarcia umysłu. Świadome lub nie, otwarcie umysłu sprawi, że zacznie ona przez nas płynąć.

Inspiracja może do nas przyjść w ciągu sekundy i to w chwili, gdy najmniej będziemy się tego spodziewać, w dowolnym miejscu i czasie.

Możemy zostać zainspirowani przez robaczka, kawałek piosenki, kurs i wiele innych rzeczy. Im bardziej jesteśmy otwarci na inspirację, tym więcej inspiracji rozsiewamy i tym więcej jej otrzymujemy. Z czasem możemy stać się zarówno nadajnikiem i odbiornikiem, inspiracja będzie po prostu przez nas przepływać. Znajdźmy więc inspirację i zacznijmy inspirować innych. Pamiętajcie, niezależnie od tego ile inspiracji oddamy, nigdy nam jej nie zabraknie.