Program telewizyjny na weekend

tvBardzo często, przede wszystkim w chłodniejsze dni, większość ludzi spędza duża cześć weekendu w domu, czasem wybiera się jedynie na nieodzowne zakupy. Natomiast weekend w domu należny jakoś zapełnić, jedni czytają zaległe lektury lub prasę, inni słuchają muzyki, a większość ogląda telewizje.

Dla tej większości nader ważny jest zatem program telewizyjny , dzięki któremu można zaplanować, co się będzie oglądać. Aktualnie i to coraz częściej w domach jest dwa lub nawet więcej telewizorów, ponieważ program telewizyjny, propozycja na koniec tygodnia jest na ogol tak duża, ze trudno byłoby się pogodzić w rodzinie, by każdy obejrzał to, co jest dla niego interesujące. Weekendy to także czas, kiedy jest najwięcej imprez sportowych, z których najpopularniejszymi są mecze piłki nożnej i większość mężczyzn je ogląda. Panie maja swoje programy, najmniej jest problemów z dziećmi, bo one program telewizyjny omijają z daleka, mając swoje komputery i sieć.

W większości stacji, które nadają telenowele i seriale, ma tak ustawiony weekendowy program telewizyjny, ze rano są powtórki tych odcinkowych audycji. Jest to szansa dla tych, którzy w ciągu tygodnia nie miały czasu na śledzenie losów lubianych bohaterów. Ramówka telewizyjna to efekt wielu badan, jakie mówią o stylu życia ludzi, o ich potrzebach. Nie ulega wątpliwości, ze mało jest ludzi, którzy zrywają się w sobotę o 6-7 rano i zaczynają oglądać telewizje.. Większość ludzi odsypia pracowity tydzień.

Poniektóre, szczególnie młode stacje telewizyjne próbowały zrewolucjonizować program telewizyjny na weekend, nadawać rano jakieś ciekawe programy czy obrazy i okazywało się, ze oglądalność była mizerna, a jeszcze stacja była zasypywana pretensjami od rozgoryczonych obserwatorów, którzy musieli wybierać miedzy snem a telewizja i zawsze, no prawie zawsze wygrywał sen i stad te pretensje. W weekend powinno być sporo dobrych filmów i to zarówno tych bardzo ambitnych, jak i takich rozrywkowych, w tym komedii. Warto jednak dokładnie przejrzeć program telewizyjny właśnie ten weekend, ponieważ wiele stacji powtarza, chociaż czasami w dziwnych godzinach, najciekawsze filmy i programy z całego tygodnia.

Oczywiście, prawie każdy widz poprawiłby ramówkę i ułożyłby program telewizyjny zupełnie inaczej, ale nie zastanawia się, ze jego układ programu niekoniecznie musi podobać się innym telewidzom. Trzeba zatem docenić prace tych osób, które okładają ramówkę – muszą one pogodzić wszystkich widzów, a wiadomo, ze w 100% to się nigdy nie uda.

Teraz jest zresztą znacznie łatwiej. Kiedyś, kiedy program telewizyjny to był jeden, a potem dwa programy trzeba było je tak planować, by w tym samym czasie nie były nadawane dwa atrakcyjne filmy – trzeba jeszcze przypomnieć młodym ludziom, ze nie było wówczas nagrywarek filmów i to, czego się nie obejrzało, to po prostu przepadło. Teraz jest nadzwyczaj dużo programów, można je nagrywać, wiele audycji czy filmów jest to obejrzenia w internecie, a filmy można kupić lub wypożyczyć.

Nieraz program telewizyjny jest tak różnorodny, ze nawet osoby o bardzo konkretnych zainteresowaniach maja problem z wyborem. Warto zauważyć, ze najuboższy program jest w czasie wakacji – jest to czas powtórek.