Program telewizyjny na weekend

tvBardzo często, przede wszystkim w chłodniejsze dni, większość ludzi spędza duża cześć weekendu w domu, czasem wybiera się jedynie na nieodzowne zakupy. Natomiast weekend w domu należny jakoś zapełnić, jedni czytają zaległe lektury lub prasę, inni słuchają muzyki, a większość ogląda telewizje.

Dla tej większości nader ważny jest zatem program telewizyjny , dzięki któremu można zaplanować, co się będzie oglądać. Aktualnie i to coraz częściej w domach jest dwa lub nawet więcej telewizorów, ponieważ program telewizyjny, propozycja na koniec tygodnia jest na ogol tak duża, ze trudno byłoby się pogodzić w rodzinie, by każdy obejrzał to, co jest dla niego interesujące. Weekendy to także czas, kiedy jest najwięcej imprez sportowych, z których najpopularniejszymi są mecze piłki nożnej i większość mężczyzn je ogląda. Panie maja swoje programy, najmniej jest problemów z dziećmi, bo one program telewizyjny omijają z daleka, mając swoje komputery i sieć.

W większości stacji, które nadają telenowele i seriale, ma tak ustawiony weekendowy program telewizyjny, ze rano są powtórki tych odcinkowych audycji. Jest to szansa dla tych, którzy w ciągu tygodnia nie miały czasu na śledzenie losów lubianych bohaterów. Ramówka telewizyjna to efekt wielu badan, jakie mówią o stylu życia ludzi, o ich potrzebach. Nie ulega wątpliwości, ze mało jest ludzi, którzy zrywają się w sobotę o 6-7 rano i zaczynają oglądać telewizje.. Większość ludzi odsypia pracowity tydzień.

Czy coś się zmienia?

Poniektóre, szczególnie młode stacje telewizyjne próbowały zrewolucjonizować program telewizyjny na weekend, nadawać rano jakieś ciekawe programy czy obrazy i okazywało się, ze oglądalność była mizerna, a jeszcze stacja była zasypywana pretensjami od rozgoryczonych obserwatorów, którzy musieli wybierać miedzy snem a telewizja i zawsze, no prawie zawsze wygrywał sen i stad te pretensje. W weekend powinno być sporo dobrych filmów i to zarówno tych bardzo ambitnych, jak i takich rozrywkowych, w tym komedii. Warto jednak dokładnie przejrzeć program telewizyjny właśnie ten weekend, ponieważ wiele stacji powtarza, chociaż czasami w dziwnych godzinach, najciekawsze filmy i programy z całego tygodnia.

Oczywiście, prawie każdy widz poprawiłby ramówkę i ułożyłby program telewizyjny zupełnie inaczej, ale nie zastanawia się, ze jego układ programu niekoniecznie musi podobać się innym telewidzom. Trzeba zatem docenić prace tych osób, które okładają ramówkę. Muszą one pogodzić wszystkich widzów, a wiadomo, ze w 100% to się nigdy nie uda.

Teraz jest zresztą znacznie łatwiej. Kiedyś, kiedy program telewizyjny to był jeden, a potem dwa programy trzeba było je tak planować, by w tym samym czasie nie były nadawane dwa atrakcyjne filmy – trzeba jeszcze przypomnieć młodym ludziom, ze nie było wówczas nagrywarek filmów i to, czego się nie obejrzało, to po prostu przepadło. Teraz jest nadzwyczaj dużo programów, można je nagrywać, wiele audycji czy filmów jest to obejrzenia w internecie, a filmy można kupić lub wypożyczyć.

Nieraz program telewizyjny jest tak różnorodny, ze nawet osoby o bardzo konkretnych zainteresowaniach maja problem z wyborem. Warto zauważyć, ze najuboższy program jest w czasie wakacji – jest to czas powtórek.